Login
LOGIN

Polski
  • Česky
  • Slovenština
  • English
  • Hungary
  • USA
PLN
0
0 Koszyk jest pusty
Części PC Bazar Dyski (HDD i SSD) Samsung SSD 240GB 2.5 SATA SM883 MLC - MZ7KH240HAHQ-00005-USED

Samsung SSD 240GB 2.5 SATA SM883 MLC - MZ7KH240HAHQ-00005-USED

Pojemność: 240 GB Magistrala: SATA Format: 2,5" Prędkość: 540 MBps (odczyt) / 480 MBps (zapis) Odczyt losowy (4K): 97000 IOPS Losowy zapis (4K): 22000 IOPS Żywotność: 3,6 DWPD Technologia: MLC

Jesteś zainteresowany zakupem większej ilości sztuk? Poproś o indywidualną ofertę B2B na ten produkt.

Kod towaru 227.164163
Part number MZ7KH240HAHQ-00005-BAZAR
Producent Samsung
Dostępność Na zamówienie
Gwarancja 60 miesięcy
Waga 0.6 kg
Cena zawiera wszystkie obowiązujące opłaty
498 PLN bez VAT
613 PLN z VAT
szt.

Szczegółowe informacje

Są to towary używane. Po podanej cenie można zamówić tylko ilość dostępną w magazynie. Nowe towary można również nabyć po standardowej cenie.

SSD

Dyski SSD wykorzystujące interfejsy SATA, SAS lub NVMe są idealne do zastosowań, w których ważna jest równowaga między prędkością odczytu/zapisu a przystępną ceną. Mogą być stosowane np. jako dyski systemowe, w serwerach bazodanowych, czy wymagające dużej liczby IOPS-ów dyski hot-storage. Niezależnie od bezkonkurencyjnej prędkości, przy wyższej cenie oferuje bardzo niską awaryjność oraz wyższą niezawodność i odporność na wibracje i wahania temperatury. Dyski te są zazwyczaj dostępne w formacie 2,5", dzięki czemu są kompatybilne z gniazdami hot-swap przeznaczonymi dla dysków HDD.

Producent
Samsung
Rada
SM883

SATA

Serial ATA to nazwa magistrali komputerowej wykorzystywanej do łączenia urządzeń o dużej pojemności – dysków HDD i SSD. Obecnie stosuje się rewizja SATA 3.0 (SATA 6 Gb/s), który oferuje przepustowość danych do 600 MB/s. SATA wykorzystuje do komunikacji starszy interfejs AHCI, który jest jednak wystarczający i najczęściej stosowany.

Prędkość

W przypadku dysków SSD prędkość najczęściej dzieli się na sekwencyjną, którą określa się w MB/s, i losową, którą określa się w IOPS. Dyski SSD są wielokrotnie szybsze od tradycyjnych dysków twardych i w ostatnich latach szybko zbliżają się cenowo. Mają też znacznie niższy czas dostępu i nie zużywają dysku w procesie odczytu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych dysków obrotowych.

Prędkość Czytanie/Rejestracja
540/480 MBps
Losowy odczyt (4K) Losowy zapis (4K):
97000/22000 IOPS

Pojemność

Pojemność dysku często decyduje o jego wykorzystaniu. Dyski twarde o dużej pojemności są wykorzystywane do przechowywania i tworzenia kopii zapasowych dużych ilości danych. Dyski SSD o dużej pojemności są przydatne na przykład wtedy, gdy wielu użytkowników jednocześnie pracuje z dużymi ilościami danych w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony dyski SSD, które mają niewielką przestrzeń dyskową, są wykorzystywane głównie do systemu operacyjnego i jego szybkiego działania lub jako dysk startowy czy hiperwizor.

Pojemność 240 GB

Żywotność

Aby określić żywotność dysku, często podaje się parametry TBW(TeraBytes Written) i PBW(PetaBytes Written), które wskazują na całkowitą ilość danych zapisanych na danym dysku SSD przed awarią. Drugim najczęściej spotykanym oznaczeniem jest DWPD (Drive Writes per Day), określające ile razy dziennie użytkownik może przepisać całą pojemność dysku SSD w okresie trwania gwarancji.

TBW
1576.8
DWPD
3.6

2.5“

Format ten najczęściej spotykany jest w dyskach SSD, ale także w stacjonarnych, najczęściej notebookowych dyskach twardych, a także specjalistycznych szybkich dyskach SAS. Charakteryzuje się niższym zużyciem energii i lepszym odprowadzaniem ciepła w porównaniu z dyskami 3,5". Najczęściej stosowane są w serwerach 1U i 2U, macierzy dyskowychall-flash.

Parametry

Losowe czytanie 97000
Losowy wpis 22000
Format płyty 2,5"
Pojemność w GB 240
Szybkość czytania 540 MB/s
Szybkość zapisu 480 MB/s
DWPD 3.6
Magistrala komunikacyjna SATA

Rozwój cen  1. Integrator Supermicro
  2. Osobiste podejście oraz serwery na miarę
  3. Gwarancje NBD on-site
  4. Hosting, VPS oraz infrastruktura IT
  5. Wsparcie Pre-sales & After-sales